НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини

Наприкінці 2019 року в Китайській народній республіці стався спалах нової корнавірусної інфекції з епіцентром у місті Ухань (провінція Хубей), якій Всесвітня організація охорони 11 лютого 2020 року здоров’я присвоїла офіційну назву COVID-19(«Corona virus disease 2019»). Міжнародний комітет таксономії вірусів 11 лютого присвоїв офіційну назву збуднику інфекції — SARS -CoV-2.

Поява SARS-CoV-2 поставила перед спеціалістами з охорони здоров’я задачі, пов’язані зі швидкою діагностикою та наданням медичної допомоги постраждалим. На теперішній час відомості щодо епідеміології, клінічних особливостях, профілактиці та лікуванні цього захворювання досить обмежені. Найбільш розповсюдженим клінічним проявом нового варіанту корона вірусної інфекції є двостороння пневмонія, у 3-4 % пацієнтів зареєстровано розвиток гострого респіраторного дістрес-синдрому [1]. Зазначається, що це потенційно важка гостра респіраторна інфекція [2] є небезпечним захворюванням [1], перебіг якого може відбуватися як у формі гострої респіраторної вірусної інфекції з легким  перебігом [3,4], так і у важкій формі, специфічні ускладнення якої можуть включати вірусну пневмонію, яка спричиняє гострий респіраторний дистрес-синдром чи дихальну недостатність з ризиком смерті [5].  Наразі повна клінічна картина ще не ясна [6]. Проти захворювання поки відсутні будь-які специфічні противірусні засоби лікування або профілактики [7]. У більшості випадків (приблизно 80 %) хворі не потребують бодай якого специфічного лікування і видужують самі по собі   [2,8].

У важких випадках застосовують засоби для підтримання функцій життєво важливих органів   [9]. Також на фоні інфекції можлива дихальна недостатність  [3]. При гострому респіраторному дистрес-синдромі можуть також виявити тахікардію, тахіпное чи ціаноз, які супроводжують гіпоксичний стан [6].

Запальні процеси можуть зачепити серцево-судинну систему, призводячи до аритмій та міокардиту. Гостра серцева недостатність зустрічається в основному серед тяжко або критично хворих пацієнтів. Інфекція може спричиняти довгостроковий вплив на здоров’я серцево-судинної системи.

Проти віруса SARS -CoV-2 відсутня будь-яка специфічна вірусна терапія [9] і нема доказів ефективності імуномоделюючої [10]. В основному пацієнти отримують симптоматичну та підтримуючу терапію. У важких випадках лікування спрямоване на підтримку функцій життєво важливих органів  [9].

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
covid19
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Вибори директора
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
/ Об’яви
Урочисте засідання Вченої ради Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України з нагоди  90-річчя від дня народження академіка Володимира Сергійовича …
Read More

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Математичні методи дослідження операцій та їх застосування» (керівники …
Read More

/ Об’яви
Із глибоким сумом сповіщаємо, що 21 лютого ц.р. на 70-му році пішов з життя завідувач віділу № 115 доктор фізико-математичних наук …
Read More

Пошта / Mail