НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини

10 березня 2020 року відбулося урочисте засідання Вченої ради Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України з нагоди 90-річчя від дня народження академіка Володимира Сергійовича Михалєвича, директора Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України з 1982 по 1994 рр.

Володимир Сергійович Михалєвич зробив великий внесок у розвиток теоретичної, економічної кібернетики та інформатики. Велике значення мали його роботи з теорії оптимальних рішень, непараметричної статистики, розроблення математичного апарату економічної кібернетики та його практичного застосування.

Він створив та розвинув метод послідовного аналізу варіантів, чим суттєво узагальнив теорію статистичних рішень та обчислювальних методів динамічного програмування. Цей метод дав можливість розв’язувати важливі народногосподарські задачі у плануванні, проектуванні і управлінні.

Своїми працями він сприяв створенню високопродуктивних обчислювальних систем, розробленню відповідного програмного забезпечення, формуванню інформатики як науки. В. С. Михалєвич був ініціатором розроблення Національної програми інформатизації України, засновником наукової школи з математичної оптимізації.

Під час засідання Вченої ради відбулась прем’єра документального фільму «Академік В.С. Михалєвич. Життя, віддане кібернетиці».

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Вибори директора
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
/ Об’яви
Урочисте засідання Вченої ради Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України з нагоди  90-річчя від дня народження академіка Володимира Сергійовича …
Read More

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Математичні методи дослідження операцій та їх застосування» (керівники …
Read More

/ Об’яви
Із глибоким сумом сповіщаємо, що 21 лютого ц.р. на 70-му році пішов з життя завідувач віділу № 115 доктор фізико-математичних наук …
Read More

Пошта / Mail