НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини
Летичевський Олександр Олександрович

 

зав. відділу № 100, док. фіз.-мат. наук, ст. наук. співробiтник

тел. (044)526-00-58

email: oleksandr.letychevskyi@litsoft.com.ua

Коротка бiографiя

Народився 31 січня 1960 року в м. Києві. Після закінчення фізико-математичної школи вступив на навчання у 1976 році до Київського державного університету на факультет кібернетики (спеціальність ‑ прикладна математика).

1981 — 1984 роки ‑ працював в Спеціальному конструкторському бюро математичних машин і систем Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова (нині ‑ Інститут проблем математичних машин і систем НАН України) на посаді інженера, потім був командиром радіо-локаційного взводу в армії, в протиповітряних військах. Після армії поступив в аспірантуру Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова, науковий керівник – проф. Ю.В. Капітонова.

О.О. Летичевський працював в Інституті кібернетики після закінчення аспірантури. Він також працював в компанії ЛітСофт програмістом та архітектором програмних систем. Останні двадцять років О.О. Летичевський працює в Інституті кібернетики як науковий співробітник. Наразі очолює відділ теорії цифрових автоматів.

Науковi iнтереси

У 2006 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Верифікація та тестування інтерактивних систем специфікованими базовими протоколами» та в 2016 році докторську – тема «Символьні методи в тестуванні та верифікації високонадійних програмних систем».

Працює над сучасними програмними системами та провідними алгебраїчними теоріями – алгебраїчне та інсерційне програмування, кібербезпека та розробка супернадійних систем, працює в області використання формальних методів у верифікації та тестуванні програмного та апаратного забезпечення, в тому числі блокчейн-платформи та розподілені системи.

Роботи О.О. Летичевського були використані компанією MOTOROLA в галузі формальної верифікації. Він співпрацював з багатьма компаніями із США, був контрактором Міссурійського університету (Rolla). Розробки О.О. Летичевського з кібербезпеки та модельних методів впроваджено в роботу низки підприємств України, зокрема, в галузі ядерної енергетики.

Основнi результати

О.О. Летичевський має понад 70 наукових праць, 1 монографію, 4 авторських свідоцтва.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2019 року за роботу «Забезпечення функціональної безпеки критичних інформаційно-керуючих систем». (Указ Президента України від 13 січня 2020 року № 4).

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Вибори директора
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
/ Об’яви
Урочисте засідання Вченої ради Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України з нагоди  90-річчя від дня народження академіка Володимира Сергійовича …
Read More

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Математичні методи дослідження операцій та їх застосування» (керівники …
Read More

/ Об’яви
Із глибоким сумом сповіщаємо, що 21 лютого ц.р. на 70-му році пішов з життя завідувач віділу № 115 доктор фізико-математичних наук …
Read More

Пошта / Mail