НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини

10 грудня 2019 року в Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України (м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 40) відбудеться розширене урочисте засідання Вченої ради, присвячене 100-річчю від дня народження засновника української і радянської школи програмування члена-кореспондента НАН України Катерини Ющенко (1919-2001).

Урочисте засідання Вченої ради ІК імені В.М. Глушкова, присвячене 100-річчю від дня народження К.Л. ЮщенкоЖиття Катерини Ющенко порівнюють із долею великої англійки Ади Лавлейс, яка вважається першим програмістом у світі. Разом із Віктором Глушковим Катерина Ющенко стояла у першій ланці засновників Інституту кібернетики НАН України і назавжди пов’язала з ним своє життя.

Катерина Ющенко розпочала наукову діяльність 1946 року у Львівському відділенні Інституту математики АН УРСР. Перший цикл досліджень здійснила в галузі теорії ймовірностей та математичної статистики. Отримала важливі результати, які знайшли застосування у квантовій механіці та стали класичними.

Із 1954 р. у зв’язку зі створенням в Києві першої на континенті Європи електронної лічильної машини «МЕЛМ» і нагальною потребою подальшого розвитку електронно-обчислювальної техніки в країні виникла потреба програмування алгоритмів, призначених для розв’язання важливих задач балістики для ракетно-космічних комплексів, розрахунків плану виробництва й випуску продукції тощо.

За короткий час Катерина Логвинівна стала провідним фахівцем з програмування в Україні, першим доктором фізико-математичних наук, якому цей ступінь присвоєний за роботи з програмування. Важливий етап в її науковій діяльності пов’язаний з дослідженнями та розробками в галузі «адресного програмування». Вона запропонувала одну з перших у світовій практиці мов програмування – Адресну мову, конструкції якої увійшли до сучасних мов як класичні структури.

Висунуті на цьому етапі ідеї отримали подальший розвиток у роботах її учнів і сформувалися в окремі напрями теорії та технології програмування, що отримали міжнародне визнання. Під її керівництвом та за безпосередньою участю створено низку інструментально-технологічних комплексів для розроблення програмного забезпечення.

Для вирішення проблеми мобільності програм від 1970-х рр. у співавторстві з зарубіжними колегами Катерина Ющенко активно працювала над стандартизацією мов програмування. Під її керівництвом створено Держстандарт мови КОБОЛ, розроблено стандарти мов ФОРТРАН, АЛГОЛ-68, АДА, ФОРТРАН-77, Паскаль, ПЛ/1, Сі.

Запрошуються всі зацікавлені.

З питаннями звертатися за телефоном (044) 526 41 78

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі в роботі 8-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Глушковські читання». Тема: «Ідеї академіка В.М. Глушкова і сучасні …
Read More

Loading...

Пошта / Mail