НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини

19 жовтня 2019 року на вісімдесят п’ятому році життя перестало битися серце видатного вченого, академіка НАН України, доктора фізико-математичних наук, доктора технічних наук, професора Коваленка Ігоря Миколайовича.

Ігор Миколайович – видатний український математик у галузі теорії ймовірностей та її практичного застосування. Він створив широко знану в Україні та за кордоном наукову школу з теорії надійності та криптографії.

Народився Ігор Миколайович 16 березня 1935 року в Києві. Після закінчення механіко-математичного факультету Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка працював в Обчислювальному центрі АН УРСР. У 1957-1960 рр. навчався в аспірантурі Інституту математики АН УРСР під керівництвом академіка АН УРСР Б.В. Гнєденка. У 1962-1971 працював в оборонному інституті в Москві. У 1971-2016 рр. – завідувач відділу Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, у 1994-1995 рр. – академік-секретар Відділення інформатики НАН України.

Автор 25 монографій та понад 200 статей. Поряд із плідною науковою та активною педагогічною діяльністю Ігор Миколайович виконував значний обсяг науково-організаційної роботи. Понад 35 років викладав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», Московському інституті електронного машинобудування та КВІРТУ ППО. Він був членом експертних рад Комітету з Державних премій СРСР та УРСР, редколегії наукового часопису «Дискретная математика» та редактором розділу реферативного журналу «Математика». Ігор Миколайович був членом спеціалізованих вчених рад з присудження наукових ступенів, редакційних колегій, зокрема журналів «Доповіді НАН України», «Кибернетика и системный анализ».

І.М. Коваленко – академік НАН України за спеціальністю «математична теорія надійності» з 1978 р. (член-кореспондент з 1972 р.). Його наукові досягнення відзначені Державною премією СРСР, Державною премією УССР та Державною премією України у галузі науки і техніки, преміями імені В.М. Глушкова та В.С. Михалевича.

Ігор Миколайович був надзвичайно працьовитою, наполегливою, порядною та щирою людиною. Він був компетентним керівником та завдяки людським якостям, професійному досвіду та знанням користувався великою повагою серед колег.

Висловлюємо глибокі співчуття сім’ї, близьким та колегам Коваленка Ігоря Миколайовича!

 

Відспівування академіка НАН України Коваленка Ігоря Миколайовича відбудеться 22 жовтня об 11:00 у Володимирському соборі, прощання о 12:30 в холі Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова, о 14:00 на Байковому кладовищі.

 

Дирекція Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі в роботі 8-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Глушковські читання». Тема: «Ідеї академіка В.М. Глушкова і сучасні …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Loading...

Пошта / Mail