НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини

15-20 квітня 2019 р. на базі ДВНЗ «Ужгородський національний університет» відбувся Міжнародний науковий симпозіум «Інтелектуальні рішення», організаторами якого стали МОН України, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

В рамках Симпозіуму були проведені IX Міжнародна школа-семінар «Теорія прийняття рішень» та V Міжнародна науково-практична конференція «Обчислювальний інтелект (результати, проблеми, перспективи)».

Розвиток комп’ютерної математики, штучного інтелекту та інформаційних технологій обумовлюють перехід на нову ступінь розвитку теорії прийняття рішень і підходів до використання її результатів на практиці. Розгляд окремих проблем і методів їх вирішення замінюється системним дослідженням процесів і об’єктів, залученням і взаємопроникненням знань із різних наукових дисциплін, чим, зокрема, пояснюється об’єднання під егідою Міжнародного наукового симпозіуму «Інтелектуальні рішення» школи-семінару «Теорія прийняття рішень» та конференції «Обчислювальний інтелект».

Відкрив Симпозіум проректор УжНУ з наукової роботи Ігор Студеняк, який побажав учасникам плідної праці, зауваживши, що колектив та керівництво раді бачити гостей в стінах університету.

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Ігор Студеняк /світлина з сайту https://mediacenter.uzhnu.edu.ua

Декан математичного факультету Михайло Повідайчик привітав учасників заходу та додав, що конференція стала доброю традицією, адже ще з 2002 року збирає в Ужгороді провідних фахівців у цій галузі. Одне із головних завдань Симпозіуму, на його думку, полягає у професійній підготовці молодих учених.

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Михайло Повідайчик /світлина з сайту https://mediacenter.uzhnu.edu.ua

У відкритті симпозіуму взяв участь вчений у галузі автоматичних систем управління, професор із Інституту прикладного системного аналізу (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського») Юрій Зайченко, який, до слова, нещодавно відзначив своє 77-річчя. Він відзначив, що йому приємно брати участь у такому представницькому форумі і побажав присутнім творчої роботи, цікавих дискусій і нових наукових зв’язків.

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Юрій Зайченко /світлина з сайту https://mediacenter.uzhnu.edu.ua

Завідувач відділу Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, професор КНУ ім. Т. Шевченка Леонід Гуляницький передав учасникам Симпозіуму вітання від київських колег, зокрема, дирекції Інституту кібернетики. Також зазначив: «Наука має синергетичний, системний підхід і міждисциплінарний характер. Тому об’єднання двох відомих наукових заходів під «парасолькою» Симпозіуму є логічним та продуктивним».

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Леонід Гуляницький /світлина з сайту https://mediacenter.uzhnu.edu.ua

Долучилися до вітань і співголови оргкомітету Симпозіуму завідувач кафедри інтелектуальних та інформаційних систем професор КНУ ім. Т. Шевченка Віталій Снитюк та професор УжНУ Микола Маляр, які висловили сподівання на плідну працю та розвинули думку, чому науковці вирішили об’єднатися для проведення цього симпозіуму.

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Микола Маляр, Віталій Снитюк (співголови Оргкомітету)

Один із ініціаторів проекту, професор КНУ ім. Т. Шевченка Олексій Волошин, наголошуючи на актуальності таких заходів, зазначив, що «прийняття рішень без інтелекту неможливі». Також висловив сподівання, що до роботи ще активніше долучатиметься наукова молодь.

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Олексій Волошин /світлина з сайту https://mediacenter.uzhnu.edu.ua

Робота Симпозіуму проходила за такими основними напрямами:

  • Методологічні основи теорії прийняття рішень.
  • Математичні моделі та методи підтримки прийняття і оптимізації рішень та їх застосування.
  • Інтелектуальні системи та інформаційні технології підтримки прийняття рішень.
  • Теоретичні та методологічні аспекти інтелектуальних обчислень.
  • Прикладні застосування інтелектуальних обчислень.
  • Методологічні засади та програмні системи електронної освіти.

Було заслухано 14 пленарних доповідей, а також 38 секційних в рамках Міжнародної школи-семінару «Теорія прийняття рішень» та 41 секційну – в рамках Міжнародної конференції «Обчислювальний інтелект».

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

На одному із пленарних засідань Симпозіуму

В роботі Симпозіуму взяли участь науковці та викладачі із практично всіх областей України, а також науковці із Австрії, Азербайджана, Канади, Молдови, Росії, Словаччини, Угорщини та Франції.

Подані учасниками матеріали доповідей до початку Симпозіуму були видані у вигляді двох наукових збірників:

Міжнародний науковий симпозіум «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ. Теорія прийняття рішень (за.ред.Л.Ф.Гуляницького). Мат. ІХ Міжн. школи-семінару, 15-20 квітня 2019 р., Ужгород /М-во освіти і науки України, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»та ін. – Ужгород, 2019. – 236 с.

Міжнародний науковий симпозіум «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ РІШЕННЯ. Обчислювальний інтелект (за.ред.В.Є.Снитюка). Мат. V Міжн. науково-практичної конф., 15-20 квітня 2019 р., Ужгород /М-во освіти і науки України, ДВНЗ «Ужгородський національний університет»та ін. – Ужгород, 2019. – 316 с.

Про Міжнародний науковий симпозіум "Інтелектуальні рішення"

Праці Симпозіуму

Участь у Симпозіумі широкого кола науковців, зокрема, в сфері оптимізації, математичного моделювання, обчислювальної математики, диференціальних рівнянь, теорії ймовірності, математичної економіки, матиме синергетичний ефект і сприятиме вирішенню багатьох нагальних питань теорії прийняття рішень та обчислювального інтелекту, а також проблем застосування розробленого і апробованого математичного апарату в різних прикладних сферах.

Як вітчизняні, так і зарубіжні науковці відзначили високий науковий рівень зроблених доповідей та важливість прикладних результатів і висловили побажання продовжити проведення подібних зібрань учених та викладачів у майбутньому.

Ще інформація про Симпозіум:

http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=4954

https://mediacenter.uzhnu.edu.ua/news/v-uzhnu-naukovtsi-providnyh-vyshiv-krayiny-obgovoryuyut-perspektyvy-obchyslyuvalnogo-intelektu/2019-04-18-32150?fbclid=IwAR0DBlciT5j3D6bKy0a17kxTbfPCYv5VFshdOVAo4cWi490b5acWUM3vwbQ

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі в роботі 8-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Глушковські читання». Тема: «Ідеї академіка В.М. Глушкова і сучасні …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Loading...

Пошта / Mail