НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ

імені В.М.Глушкова НАН України
Мова — Language

Директор Інституту з 1995 року
академік НАН України,
Заслужений діяч науки і техніки України
І.В.Сергієнко

детальніше

Засновник і перший директор
Інституту кібернетики
академік В.М. Глушков
(1923-1982рр.)

детальніше

Директор Інституту
з 1982 по 1994 рр.
академік В.С. Михалевич
(1930 – 1994 рр.)

Новини

З 22 по 23 жовтня 2018 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» відбулась Міжнародна науково-технічна конференція «Високопродуктивні обчислення HPC-UA 2018», метою якої було обговорення проблем і результатів досліджень високопродуктивних, паралельних та розподілених обчислень, обмін досвідом та розширення контактів з іноземними колегами.

НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» спільно з Інститутом кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України провели цю конференцію вже вп’яте. Цього року вона пройшла після трирічної перерви та стала значною подією в галузі теорії, методів, засобів і застосувань високопродуктивних, паралельних та розподілених обчислень в Україні.

Конференція зібрала понад 70 учасників з 7 країн світу (у т.ч. з ЄС, США і Китаю), серед яких науковців, викладачів університетів, аспірантів та студентів доповнювали інженери і менеджери з приватних компаній.

Протягом двох робочих днів було заслухано 35 доповідей. В пленарній частині з доповідями виступили: професор НТУУ «КПІ ім. Сікорського» Анатолій Дорошенко,  професор  Мюнстерського університету Сергій Горлач (Німеччина), заступник директора інституту кібернетики ім. Глушкова НАН України проф. Олександр Хіміч, проф. університету Вестмінстер Томаш Кіс (Великобританія), професор НТУУ «КПІ ім. Сікорського» Антон Кудін, професор Трініті Коледж Габріель Пьерантоні (Ірландія), представник компанії HPE Володимир Савяк.

Тематика конференції поєднала дослідників різних напрямків. Міждисциплінарність є характерною рисою  високопродуктивних обчислень, тому частина доповідей була присвячена успішним застосуванням обчислювальних кластерів та Українського національного гріду в астрономії, фізиці високих енергій, нанотехнологіях, обчислювальній біології, медицині, геології/геофізиці, математиці, а також автоматизації налаштування хмарних технологій для застосування малими й середніми підприємствами промисловості. Не обійшла конференція і використання високопродуктивних обчислень у оптимізаційних задачах та застосуваннях штучного інтелекту. Спеціальну увагу приділялось питанням кібербезпеки, довірчих послуг та блокчейн-технологій, що базуються на розподілених обчисленнях і базах даних. Більш спеціальні дослідження охоплювали архітектуру майбутніх суперкомп’ютерів, паралельні та розподілені сховища даних, грід та хмарні технології, що надають комп’ютерні потужності як сервіс, засоби автоматизації паралельного програмування, паралельні алгоритми, зокрема, для гібридних обчислень з використанням GPU та ПЛІС. Кілька доповідей було присвячено системному програмному забезпеченню паралельних комп’ютерів, керуванню обчислювальними ресурсами.

В рамках HPC-UA 2018 пройшов індустріально-технологічний тренінг  від компанії NVIDIA з комп’ютерного зору, на якому бажаючі мали нагоду виконати практичні вправи в галузі машинного навчання глибоких нейронних мереж на ресурсах компанії.

До участі в конференції були запрошені представники ЗМІ.

За результатами конференції видано збірку наукових праць. Кращі доповіді рекомендовані до публікації у журналах «Кібернетика і Системний Аналіз», «Комп’ютерна математика».

Захід відбувся на високому науковому рівні. Учасники відзначили важливість зустрічей науковців із практиками для налагодження подальшої продуктивної співпраці, а також висловили сподівання, що така традиція буде підтримуватися і шоста конференція HPC-UA відбудеться наступного року.

Подробиці – на сайті конференції http://hpc-ua.org/hpc-ua-18/

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Інформація про семінари та конференції, що відбулися
відділ №110
відділ №120
відділ №125
відділ №150
відділ №180
відділ №205
Вакансії
Виставки
дисертаціЇ Д 26.194.02
дисертаціЇ Д 26.194.03
Конференції, семінари
лабораторія № 141
Накази та постанови Д 26.194.02
Новини
Об’яви
Оголошення орендодавця
План державних закупівель
ПЛАН ЗАХИСТІВ Д 26.194.02
Презентації найважливіших розробок відділу
Семінари відділу
Спiвробiтники
Форма зв’язку/Contact form
Об’яви
Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо Вас на засідання семінару Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України «Теорія оптимальних рішень» (керівники – д.ф.-м.н. Г.П.Донець, …
Read More

Шановні колеги! Запрошуємо вас до участі в роботі 8-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції «Глушковські читання». Тема: «Ідеї академіка В.М. Глушкова і сучасні …
Read More

Loading...

Пошта / Mail